Xheko Imperial

Premier Luxury Boutique Hotel

Krijuar për të arritur ekselencën, Xheko Imperial, hoteli premier luksoz ndodhet në një nga pikat më të dëshiruara të Tiranës, afër parkut kombëtar. Disajni i Xheko Imperial është inspiruar nga pallatet rojale, me detaje arkitekturore të cilat do të lënë mbresa në qëndrimin tuaj.

Hoteli, me 71 dhoma dhe suita të dizejnuara me mobileri të stilit klasik, ofton një eksperiencë luksoze, elegante dhe intime.

 • Viti i inagurimit: 2017
 • Sipërfaqja: 12600 m2
 • Kate: 15
 • Suita: 71
 • Salla Eventesh: 5
 • Restorante: 2
 • Pishinë, Wellness Center, Palestër

 • HVAC
 • Sisteme Hidraulike
 • Sisteme Shkarkimi
 • Mbrojtje Ndaj Zjarrit
 • Sisteme Kompresimi & Ekstraktimi Tymi
 • Aplikuar: Carrier, P3ductal.
 • Sistem Hidronik Me Kapacitet 906kW

Plaza Tirana

Plaza Tiranë është një nga pikat ikonë të këtij qyteti vibrant. 

Vendndodhur idealisht në qendër të qytetit, në distriktin e biznesit dhe “shopping”, Plaza është zgjedhja ideale për turistët e ç’do lloji duke ofruar servise dhe shërbime unike në një ambient me 5 yje.

Kjo ndërtesë grandioze, ofron 28 kate, 190 dhoma dhe suita të cilat shprehin standartet luksoze të cilat janë një inspirim elegance dhe sharmi për dizajnet moderne.

 • Viti i Inagurimit: 2016
 • Sipërfaqja: 35000 m2
 • Kate: 28
 • Suita: 190
 • Salla Eventesh: 8
 • Restorante: 3
 • Wellness Center Spa & Palestër
 • HVAC
 • Sisteme Hidraulike
 • Sisteme Shkarkimi
 • Mbrojtje Ndaj Zjarrit
 • Sisteme Kompresimi & Ekstraktimi Tymi
 • Aplikuar: Carrier, Toshiba P3ductal.
 • Sistem hidronik hombinuar me sistem VRF të rigjenerimit të nxehtësisë me kapacitet 3535 kW

TEG – Tirana East Gate

Tirana East Gate – TEG, është pjesë e Balfin Group, grupi më i madh financiar në rajon. 

Në qendër të një nga zonat më me potencial të Tiranës, ndodhet arsyeja perfekte për të provuar modën më të re, ushqimin perfekt dhe një kohë cilësore. Eksploro 42000 metra katror lumturi me 150 vitrina, ku ofrohet një gamë e gjerë, mode, mobilerie, argëtimi dhe kulinarie. Hapur në 2001, TEG është pjesë e Balfin Group.

QTU – Univers Trade Center

Një emër i famshëm në vend.

Qëndra Tregtare Univers – QTU u hap në tetor, 2005.

Në kohën e hapjes, QTU mbulonte 23,000 metra katror, dhe është ekspanduar kater-fish, për të akomoduar një gamë të gjerë baresh, restorentesh, dyqanesh, dhe supermarketin, për të cilin Qendra Tregtare Univers është e njohur në vend.

Theater Of Korça

Qendra kulturore e jugut të Shqipërisë.

Vendndodhur në bulevardin kryesor të Korçës, teatri është ndërtuar fillimisht në 1971 dhe u restaurua në 2017 me një interior modern, si dhe sisteme të reja HVAC, ndriçimi, akustike dhe audio.

Në fasadën kryesore janë vendosur simbolet ikonë të teatrit, “mërzia” dhe “gëzimi”, të cilët simbolizojnë komedinë, dramën dhe tragjedinë.

Porcelanosa

ANjë udhëtim është gjithmonë fillimi i diçkaje të re.

PORCELANOSA Group është një nga prodhuesit më të rëndësishëm të qeramikës në botë, duke ofruar mobilje, elektroshtëpiake dhe hidrosanitare, me më shumë se 970 pika shitje në 150 shtete.

Themeluar në 1998, Porcelanosa Albania është përfaqsuesia zyrtare e Porcelanosa Group dhe misioni i saj është ofrimi i kualitetit më lartë të produkteve të arkitekturës kontemporare.

Top Channel

Top Channel është një televizion kombëtar i bazuar në Tiranë, themeluar në 2001 si pjesë e Top Media Group. Top Channel është kanali më i ndjekur televiziv në vend, dhe një vizionar në televizionin Shqiptar.

Expo City

Një strukturë moderne.

Ndodhur në autostradën Tiranë-Durrës, ExpoCity Albania është struktura e vetme në vend e cila shërben për të fasilituar konferenca, evente, ekspozita dhe showrooms.

Sistemi i kondicionimit, së bashku me sistemin e ndriçimit, në harmoni me interiorin, sigurojnë një eksperiencë të paharrueshme. 

Ambasada e Shteteve të Bashkuara

Make America Great Again

Folie Terrace

“Night Club” më i mirë në qytet.

Vendi ku DJ të famshëm luajnë rregullisht, kërkon versionin festiv tëndin, për të qenë pjesë në sallën e kërcimit.

Klubi faciliton mbi 1000 persona, në 3 kate të hapura, si dhe tarracën ikonë, perfekte për netët e nxehta të verës.

Contact Us

Send us a Message

1 + 7 =

Info

Mobile: +355 69 20 63 490

Office: +355 68 40 900 99

Email: info@ads-albania.com

Address: Rr. Artan Lenja, Godina 14/1, Tirana, Albania